24 Studeni, 2017, 06:50:00 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Dobrodošli na novi informatički Forum !!! Ako ovdje postavite pitanje dobit ćete odgovor! Za registraciju javite se na mail zoki@zokionline.com

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: problem s procesorom?  (Posjeta: 1407 )
nikson
Jr. Member
**

« : 03 Svibanj, 2010, 21:11:03 »

Dobio sam starije racunalo (p4 1.7) koje bi mi posluzilo za internet, ali ima problem s podizanjem
sustava. Uobicajeno, pokusao sam formatirat disk i reinstalirat windowse. Međutim prije pokretanja
instalacije (nakon formatiranja i kopiranja) kad se pojavi logo windowsa racunalo se zamrzne (slicno kao i kod prijasnjeg vlasnika prilikom koristenja). Eliminirao sam memoriju, graficku, hard disk itd...
Jedino ostaje pitanje procesora koji sam očistio skupa sa ventilatorom i hladnjakom. temperatura je normalna, ventilator radi, samo nedostaje paste na procesoru. čak mi izgleda da racunalo bolje radi bez hladnjaka, kao da mu hladnjak smeta?
Nisam neki ekspert za hardware, ali ovaj problem me stvarno zainteresirao pa bi barem poslušao kakav savjet...
Evidentirano
Zoki
Administrator
Full Member

Profil WWW Email
« Odgovor #1 : 03 Svibanj, 2010, 21:51:57 »

moze biti ali sumnjam da je procesor, prije ploča (eliminirao si optički uređaj, njegov kabel te cd medij sa kojeg instaliraš??...ovo troje bi prvo trebalo provjeriti pri problemima sa instaliranjem sistema), nakon toga provjerit disk i ram (na hirens cd-u imaš potrebne alate), pokušaj instalaciju sa drugog ide kanala na ploči (nekad zna izgorit jedan kanal a drugi ostane ok)....tek na kraju probaš sa drugim proc-om, te ako je i dalje problem onda je razlog matična ploča
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Design by Yash   Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!