17 Siječanj, 2018, 19:08:44 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Dobrodošli na novi informatički Forum !!! Ako ovdje postavite pitanje dobit ćete odgovor! Za registraciju javite se na mail zoki@zokionline.com

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Prenosni tj. Externi HD  (Posjeta: 3773 )
Marin
Jr. Member
**

Profil Email
« : 21 Travanj, 2008, 16:56:54 »

Namjeravam kupiti jedan ext. HD vjerojatno od 250 ili 320Gb ali me zanima jedna stvar. Budući da se oni spajaju putem USB 2.0  je li im brzina manja u odsnosu na "klasično spajan je"? Kod mene je trenutno ATA disk. Odnosno ako ga kupim mugu li ga koristiti kao i bilo koji HD, tj. mogu li npr. na njega instalirati igre ili programe tako da mi rade bez problema? Ili mi on ipak više služi za pogranu dokumenata,a da aplikacije instaliram na HD u kućištu?
Evidentirano
Slaven
Jr. Member
**

Profil WWW
« Odgovor #1 : 21 Travanj, 2008, 18:06:50 »

brzina je dosta manja ( teoretski 480 Mbit/s (60 MB/s) a praktično puno manje), ipak moguće je instalirati bilo što ali to bi ipak tribala bit manje zahtjevna igra ili program, preko USB-atoje ipak više za pohranu

novije generacije vanjskih diskova imaju eSATA priključak koji je dosta brži (SATA 150MB/s, SATAII 300 MB/s) a takav se priključak može vidjeti i na novijim kućištima, npr na ovom linku

http://www.zokionline.com/content/view/166/30/1/2/lang,hr/

a ako ga nema potrebno je staviti dodatni kontroler (karticu), sa eSATA se može postići osjetno brži prijenos podataka sa vanjskim uređajima, ali ti uređaji trebaju imati vlastito napajanje (radi se i na tome, do kraja godine bi tribalo i to bit riješeno)

dakle pri kupovini vanjskog diska bi tribalo gledat da ima uz USB i eSATA način spajanja (nažalost ponuda takvih diskova kod nas i nije nešto, ima par modela, uglavnom većeg kapaciteta)
Evidentirano
Marin
Jr. Member
**

Profil Email
« Odgovor #2 : 21 Travanj, 2008, 19:16:17 »

Znače možda mi je bolje malo se strpiti (i istrpiti manjak prostora) dok ne naiđe neki dobar ,a povoljan proizvod. Možeš li mi slučajnio poslati par linkova gdje bih ipak mogao kupiti to npr. u Zagrebu. Rodica mi studira tamo pa može ponijeti.
Evidentirano
Zoki
Administrator
Full Member

Profil WWW Email
« Odgovor #3 : 22 Travanj, 2008, 01:31:15 »

možeš i kupit posebno ladicu za disk a posebno disk, evo jedan link imaš svega pa prouči malo

http://www.nabava.net/trazilica.php?q=esata+hdd&cod=&cdo=&firma=-1&order=cijena&smjer=asc&submit=Pretra%C5%BEi
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Design by Yash   Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!