22 Studeni, 2017, 17:40:10 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Dobrodošli na novi informatički Forum !!! Ako ovdje postavite pitanje dobit ćete odgovor! Za registraciju javite se na mail zoki@zokionline.com

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Mogu ll u stariju MB Asus P4S8X-X .........  (Posjeta: 3571 )
Marin
Jr. Member
**

Profil Email
« : 17 Ožujak, 2008, 21:21:14 »

Zanima me mogu li ikako postaviti HD sa SATA2 sučeljem na matičnu ploču koja to ne podržava,tj. postoji li neka premosnica i sl. jer  mi je trenutni ATA disk. Ovo pitam jer namjeravm u bližoj budućnosti kupiti komp ali mi sada treba veći disk pa  da ga kasnije moglu jednostavno prebaciti u novi računar. Ne želim dva puta kupovati disk ako ne moram!
Evidentirano
Zoki
Administrator
Full Member

Profil WWW Email
« Odgovor #1 : 18 Ožujak, 2008, 00:41:46 »

Da, potrebno je kupiti pci sata kontroler, kao na ovom linku

http://links.hr/index.php?naziv=Kontroler+PCI%2C+SATA+x2%2C+Ultra+ATA+x1%2C+eSATA++x1&option=artikl&id_kategorija=0532&id_artikl=053.200.035
Evidentirano
Marin
Jr. Member
**

Profil Email
« Odgovor #2 : 19 Ožujak, 2008, 23:43:48 »

Izvini ali nisam siguran da sam razumio kako ovo radi. Ovo je kao neka kartica, koju isto kao i grafičku ugradim u PCI slot?!? I kakv je ono ulaz/izlaz na vanjskoj strani ? Znači kad ugradim ovu karticu-premosnicu onda svoj SATA disk priključim na nju umjesto direktno na ploču? Uf, kako sam dosadan ali šta ću kad ne znam.
Evidentirano
Zoki
Administrator
Full Member

Profil WWW Email
« Odgovor #3 : 20 Ožujak, 2008, 01:07:33 »

Sve si dobro shvatio, na kartici imaš 2 SATA i jedan IDE, a ovaj vanjski je tzv. eSATA priključak na koji možeš spojit neke vanjske uređaje koji ga podržavaju (vanjski diskovi...)
« Zadnja izmjena: 20 Ožujak, 2008, 01:15:56 Zoki » Evidentirano
Marin
Jr. Member
**

Profil Email
« Odgovor #4 : 24 Ožujak, 2008, 21:38:05 »

Sve si dobro shvatio, na kartici imaš 2 SATA i jedan IDE, a ovaj vanjski je tzv. eSATA priključak na koji možeš spojit neke vanjske uređaje koji ga podržavaju (vanjski diskovi...)

Zahvaljujem, još se samo nadam da ću to naći u Mostaru, he he.
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Design by Yash   Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!