24 Studeni, 2017, 06:53:35 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Dobrodošli na novi informatički Forum !!! Ako ovdje postavite pitanje dobit ćete odgovor! Za registraciju javite se na mail zoki@zokionline.com

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: problem sa maticnom P5RD1-VM  (Posjeta: 3002 )
MADD_MAXX
Gost
« : 18 Prosinac, 2008, 19:06:29 »

e prijatelju vidim da se razumijes u maticne ploce pa bih ti postavio jedno pitanje i molio odgovor. imam maticnu plocu od asusa p5rd1-vm na kojoj je ugradjena graficka kartica(integrirana) i imam dvije po pola gige radne memorije. e sad kupio sam graficku 512 rama i kad sam je instalirao rad mi je se prepolovio na 504 rama. pa sam vidio da ova dva od 512 nisu od  isti proizvodjaca. pa sam mislio do je do toga,onda sam kupio gigu ram  i ugradio samo nju i opet mi je pokazivalo rad na 504 znaci opet se prepolovilo snaga radne memorije.pa sam vratio staru graficku i ubacio gigu rama i jos 512 i rad je je bio na gigu i pol e sad koja je tu greska? molio bi odgovor unaprijed hvala.
Evidentirano
Zoki
Administrator
Full Member

Profil WWW Email
« Odgovor #1 : 18 Prosinac, 2008, 19:13:01 »

Koji je model nove geafičke kartice? Modeli koji u sebi imaju naziv Turbo i slično koriste RAM računala za povećanje memorije. Provjerite postavke u BIOS-u, obično je moguće smanjiti količinu RAM-a koju će uzimati kartica. U BIOS-u postaviti na
Boot Graphics Adapter Priority [PEG/IGD]  pa save-exit
« Zadnja izmjena: 18 Prosinac, 2008, 19:22:31 Zoki » Evidentirano
MADD_MAXX
Gost
« Odgovor #2 : 18 Prosinac, 2008, 21:21:24 »

model graficke je.nvidia 8400 GS 512MB GDDR2-64BIT-DVI-CRT

Pasivno hladjenje
Evidentirano
MADD_MAXX
Gost
« Odgovor #3 : 19 Prosinac, 2008, 00:32:02 »

Koji je model nove geafičke kartice? Modeli koji u sebi imaju naziv Turbo i slično koriste RAM računala za povećanje memorije. Provjerite postavke u BIOS-u, obično je moguće smanjiti količinu RAM-a koju će uzimati kartica. U BIOS-u postaviti na
Boot Graphics Adapter Priority [PEG/IGD]  pa save-exit

e a radili smo to u biosu jos smo skinili zadnju verziju uradili updeit biosu i opet nije bilo pomaka.
Evidentirano
Zoki
Administrator
Full Member

Profil WWW Email
« Odgovor #4 : 19 Prosinac, 2008, 00:57:34 »

evo malo sam prosurfao okolo, dosta ljudi ima isti problem bez nekog kvalitetnog rješenja..izgleda da ta ploča sa ATI-jevom integriranom grafikom ne voli nVidia grafičke kartice (navodno neki nVidia modeli kao npr. 8500GT rade bez problema ali većina ne)....da probate zamijeniti karticu u trgovini za neki ATI-jev model? ako saznam šta novo napisat ću ovdje...
Evidentirano
MADD_MAXX
Gost
« Odgovor #5 : 20 Prosinac, 2008, 01:59:21 »

evo malo sam prosurfao okolo, dosta ljudi ima isti problem bez nekog kvalitetnog rješenja..izgleda da ta ploča sa ATI-jevom integriranom grafikom ne voli nVidia grafičke kartice (navodno neki nVidia modeli kao npr. 8500GT rade bez problema ali većina ne)....da probate zamijeniti karticu u trgovini za neki ATI-jev model? ako saznam šta novo napisat ću ovdje...
[/quote

hvala na odovoru. kupujem drugu maticnu ima 4 slota ev je  na ovom linku http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/content.php?S_ID=293    cijena je 40 eura uopce nije skupa nova je i mislim da ima 10 godina garancije.

Evidentirano
MagicOPromotion
Gost
« Odgovor #6 : 02 Lipanj, 2009, 13:17:55 »

Uspeo sam da resim problem. Tako sto sam alkoholom ocistio kontakte na kartici i treba veoma polao da je stavim u citac da bi je otvorio. A nju i jos jednu karticu imam vec nekih 2 godine i obadve su po 2 gb i od jednom taj problem ali posluzila je danas da odradim posao.
_______
=== XRumer 5.0 Palladium RULEZ! ===
Evidentirano
MagicOPromotion
Gost
« Odgovor #7 : 03 Lipanj, 2009, 10:11:34 »

Da ti jedan shtap memorije ne radi, pishtalo bi ti i ne bi mogao da bootujesh, dakle memara je u redu, do ploche je, uzmi uradi to shto ti je OCz rekao ili ako to ne reshi problem, flashuj F11 bios pa probaj sa tim. Ili u najmanju ruku flashuj isti bios koji imash sada pa probaj.
_______
=== XRumer 5.0 Palladium RULEZ! ===
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Design by Yash   Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!