22 Studeni, 2017, 10:11:23 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
Novosti: Dobrodošli na novi informatički Forum !!! Ako ovdje postavite pitanje dobit ćete odgovor! Za registraciju javite se na mail zoki@zokionline.com

Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1]
  Ispis  
Autor Tema: Problem s uključivanjem računala!!!!!  (Posjeta: 2218 )
goran
Jr. Member
**

« : 01 Siječanj, 2009, 23:39:38 »

Prilikom uključivanja računala dogodi mi se da mi se monitor ne uključi (stalno je na stand-by i ne prikazuje sliku podizanja boota ni podizanja opertivnog sustava).Po pržilici vidim da se računalo nekoliko puta restarta.Pošto su zvučnici uključeni,čujem da se Vista podiže (čujem uvodni zvuk).To me upučivalo da je monitor neispravan.Od frenda sam posudio njegov 100% ispravan monitor i opet isto.Ugasim kompjuter i ostavim ga neko vrijeme isključenog,ponovno probam i sve je u redu,da bi za neko vrijeme opet se pojavio isti problem kod uključivanja.Grafička kartica mi je ATI Radeon HD 2600 XT i preko nje spajam monitor s kompjuterom?

P.S.U Event Vieweru mi pišu sljedeći errori:
-IRQARB: ACPI BIOS does not contain an IRQ for the device in PCI slot 9, function 0. Please contact your system vendor for technical assistance.
-The IP address lease 192.168.1.30 for the Network Card with network address 001D7DB93D12 has been denied by the DHCP server 192.168.1.1 (The DHCP Server sent a DHCPNACK message)
-Volume Shadow Copy Service information: The COM Server with CLSID {e579ab5f-1cc4-44b4-bed9-de0991ff0623} and name Coordinator cannot be started. [0x800401f0]
-Volume Shadow Copy Service error:Unexpected error CoCreateInstance(CLSID_VSSCoordinator)  hr = 0x800401f0.

UNAPRIJED ZAHVALJUJEM
Evidentirano
Zoki
Administrator
Full Member

Profil WWW Email
« Odgovor #1 : 03 Siječanj, 2009, 02:04:52 »

malo informacija (model ploče, procesor, ostale kartice...) ali ipak bi prvo trebalo razlučiti da li je problem softverski ili hardverski (iako izgleda kao softverski), najbolje je prvo probati bootati neki sistem sa cd-a (npr neku linux distribuciju) pa ako: ne radi ok probat testirat ram i napajanje te sa drugom grafom (ako je nemate probajte sa vađenjem i vraćanjem postojeće),a ako radi OK onda bi trebalo ic na otklanjanje ovih errora, po google-u ovaj prvi acpi error je Vistin problem, probat update-at Vistu, drugi sa IP adresama bi se trebao otkloniti ručnim uređivanjem Ip adrese, a treći Volume Shadow podešavanjem servisa na ovaj način:

Start->Run
Type "services.msc". Enter.
In the Services Window, in the right pane; Please check that the following services are enabled and also note the Startup Type:
- "Remote Procedure Call" (RPCSS), Automatic
- "COM+ Event System" (EventSystem), Manual
- "System Event Notification Service" (SENS) , Automatic
- "Volume Shadow Copy" (VSS), Manual
- "Microsoft Software Shadow Copy Provider" (SWPRV), Manual. 
Evidentirano
 Str: [1]
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Design by Yash   Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!